Badanie na biogazodochodowość czyli na uzysk biogazu z biomasy organicznej określić może jaki jest potencjał w biomasie organicznej którą macie Państwo do dyspozycji.
W wyniku doświadczenia wiemy i znamy wiele rodzajów materii organicznej. Tylko z tego powodu już w momencie otrzymania rodzaju biomasy jesteśmy w stanie z dużym prawdopodobieństwem określić jakość danego substratu. Jak wiadomo, pulpa ziemniaczana, wysłodkich czy oborniki są stabilnymi źródłami energii które tylko przy utrzymaniu czystej masy organicznej oraz stałej zawartości suchej masy określany jest mianem wysokiej klasy substratu. Jednak jest wiele innych grup i typów odpadów które mogą się nadawać w lepszym lub gorszym stopniu.
Pulpa ziemniaczana daje stabilne 90m3 biogazu z tony świeżej masy. Ale odpady nietypowe potrafią dać wielokrotnie więcej biogazu z tej samej jednostki rozliczeniowej.
Przykłady możnaby mnożyć, ale wystarczy przytoczyć przykład osadów przy zakładach przetwórczych. Ich potencjał jest jednak mocno zmienny i zależy od wielu czynników. Większość osadów zawiera się w przedziale od 20 do 80 m3 biogazu z tony świeżej masy, ale, już osady które posiadają w swoim składzie odpad rybny potrafi dostarczyć przeszło 400 m3 biogazu o ponadprzeciętnie wysokiej zawartości metanu z każdej tony świeżej masy. To w przeliczeniu na zapotrzebowanie dla produkcji 1MW zmniejsza zapotrzebowanie na wywóz pofermentu o 80%. To spore oszczędności dla przedsiębiorstwa. Jednak ważne jest wyważenie każdego substratu, o czym należy zawsze pamiętać.
Badanie biogazodochodowości prócz informacji o potencjale biogazowym daje wiele innych cennych informacji na temat substratu. Czystość, zawartość niebezpiecznych dla stabilności produkcyjnej cząsteczek, zanieczyszczenia chemiczne czy określenie o potencjalnych zagrożeniach wynikających z nieporządanych zakłuceń. Takie informacje pozwalają na precyzyjne wyliczenia wartości substratów.
Proponujemy Państwu kontakt z nami lub bezpośrednio z laboratorium.
Powołajcie się na nas, a obiecujemy, że będziecie Państwo traktowani w pierwszej kolejności w sposób możliwie najlepszy. Obsługa laboratorium to profesjonaliści o olbrzymim doświadczeniu i należytą wiedzą.